Bielsko-Biała - Portal Bielska-Białej – Bielskobialski.pl
ROZRYWKA

Specjalne autobusy z Bielska-Białej do Energylandii

Energylandia wraz z POLREGIO oraz przewoźnikami autobusowymi uruchomiła nowe połączenia do Zatora z Bielska-Białej, Szczyrku, Wisły, Cieszyna, Katowic i Krakowa. Zobacz skąd dojedziesz do Energylandii!

Specjalne autobusy

Energylandia pomyślała o mieszkańcach całego regionu, dlatego też w kooperacji z lokalnymi przewoźnikami uruchomiła bezpośrednie połączenia autobusowe do Energylandii z Cieszyna przez Wisłę oraz ze Szczyrku przez Bielsko-Białą w cenach 39 zł w obie strony. Autobusy z tych miast będą kursowały codziennie w okresie wakacji (od 20 czerwca do 31 sierpnia).

Mieszańcy Katowic oraz Krakowa mają do dyspozycji, codziennie aż do 27 października, komfortowe i bezpośrednie połączenia z Dworca Autobusowego w Katowicach oraz Dworca MDA w Krakowie. Koszt biletu w dwie strony z obu miast wynosi tyle samo – 29 zł.

Szczegółowe informacje dotyczące rozkładów jazdy oraz sposobów zakupu biletów Park Rozrywki zaprezentował na specjalnej stronie internetowej www.bus.energylandia.pl.

Specjalne pociągi

Park Rozrywki Energylandia we współpracy z POLREGIO uruchomił również bezpośrednie pociągi z Katowic i Krakowa do Zatora, których godziny przyjazdów i odjazdów są dopasowane do godzin otwarcia Parku. Nowe połączenia superREGIO kursują od 9 czerwca na trasie Kraków–Zator. Od 20 czerwca pojawią się także pociągu na trasie Katowice–Zator. Energylandia zapewnia bezpłatny transport podróżnym z dworca kolejowego w Zatorze pod bramę wejściową Parku Rozrywki specjalną kolejką turystyczną.

SuperREGIO na trasie Katowice–Zator przez Oświęcim łączą Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię z Zatorem i Energylandią. Przebycie trasy zajmuje ok. 1,5 h, a za normalny bilet wg oferty „Połączenie w dobrej cenie” zapłacimy 11,50 zł. Pociąg kursuje od 22 czerwca do 31 sierpnia codziennie.

Do Zatora dojedziemy teraz również bezpośrednio z Krakowa Głównego. Ostatnim przystankiem pociągów superREGIO na tej trasie jest Oświęcim. Przejechanie całej trasy zajmuje podobny czas, czyli ok. 1,5 h. Za normalny bilet wg. oferty „Połączenie w dobrej cenie” z Krakowa do Zatoru zapłacimy 7,00 zł. Pociąg kursuje od 20 czerwca do 31 sierpnia codziennie.

Bilety na pociągi można zakupić przez stronę www.polregio.pl lub przez darmową aplikację POLREGIO (aplikacja dostępna na system IOS i Android).