Bielsko-Biała - Portal Bielska-Białej – Bielskobialski.pl
FESTIWAL

SnowFest Festival zaprasza ponownie do Szczyrku

Już niedługo SnowFest Festival powered by Tauron po raz 7. udowodni, że impreza do rana pod gołym niebem to nie tylko domena ciepłych, letnich miesięcy. Najgorętsze wydarzenie trwającego sezonu zimowego odbędzie się w beskidzkim Szczyrku – i trudno się dziwić, bo kurort rokrocznie nie znajduje w Polsce dorównujących mu konkurentów pod względem warunków, zajawki i gościnności.

Podczas tegorocznej edycji SnowFest powered by Tauron o niezbędną do imprezowania energię będzie szczególnie łatwo. Wyjątkowe połączenie muzyki, narciarsko-snowboardowych zawodów freestyle’owych i szaleństw na stokach w ramach SnowFest powered by Tauron nadejdzie już 28 i 29 lutego 2020 r na terenie Amfiteatru i Skoczni Skalite. Warto podjąć decyzję jak najszybciej, bo kolejna okazja, żeby spędzić 29 lutego na stoku i pod sceną dopiero za 4 lata.

Kto zadba o tegoroczne brzmienia

Po wyjeździe na festiwal każdy fan drum’n’bassu, rapu i topowej muzyki elektronicznej będzie miał co wspominać przez cały rok. Na SnowFest Powered by Tauron wystąpi jeden z ojców chrzestnych dzisiejszego hip hopowego brzmienia, autor legendarnego albumu „Black on Both Sides” – Yasiin Bey znany jako Mos Def. Nie zabraknie też tzw. „French touch”, o który w formie „live” zadba jeden z czołowych przedstawicieli francuskiej muzyki elektronicznej, autor takich klubowych hitów jak „My Friend Dario”, „Fade Away” czy „Poison Lips” – Vitalic, określający swoją twórczość wdzięcznym mianem „metal disco”.

Fani łączenia muzyki klubowej z popem także nie będą zawiedzeni – na festiwalu wystąpi bowiem SIGMA, czyli genialny projekt stojący za takimi hitami jak „Nobody To Love” czy „Dilemma”. W ramach frakcji elektronicznej wystąpią holenderscy wymiatacze Kraak & Smaak, którzy w pełnym koncertowym składzie zaprezentują swój najnowszy materiał z płyty „Pleasure Center”. Pojawi się też Shy FX, który tuż po wydaniu nowego albumu „Ragamuffin SoundTape” odgraża się (ku aprobacie organizatorów), że zaprezentuje show, którego to miasto dawno nie widziało. Fani muzyki house i techno na trzy-cztery zapamiętują, że w Szczyrku wystąpi Ejeca, czyli człowiek-instytucja, a ci, którzy tak samo jak tlenu potrzebują do życia DnB, notują w swoich zwojach, że w Szczyrku pojawi się Metrik razem z Dynamite MC.

Tegoroczna reprezentacja Polski, która przyjedzie do Szczyrku, wzbudza równie duży entuzjazm, co goście z zagranicy. Na SnowFest Powered by Tauron wystąpi absolutna legenda, której nieznajomość może narazić każdego na ogromne towarzyskie faux pas. Sokół – założyciel słynnej wytwórni Prosto, wybitny raper znany z takich ekip jak TPWC, ZIP Skład i WWO, autor wydanego po 20 latach działalności solowego materiału „Wojtek Sokół”, który po tygodniu od premiery pokrył się platyną, na pewno dobrze się postara, żeby Szczyrk na długo zapamiętał jego występ. Fanów polskiego hip hopu na pewno ucieszy też obecność Solara – innego szefa na SnowFest, stojącego z kolei za labelem SB Mafija. Fani electropopu ponoć już dziś ustawiają się w pierwszym rzędzie pod sceną w oczekiwaniu na występ łódzkiego tria Kamp!, a entuzjaści tradycji i nieskończonej energii emanującej ze sceny z niecierpliwością wypatrują na horyzoncie zespołu Łąki Łan, który na festiwalu wystąpi już po raz 5.

Do line-upu dołączyli także rezydenci SnowFest Powered by Tauron – znani z rewelacyjnej selekcji kawałków Last Robots, a także ROS, któremu podczas występu towarzyszyć będzie MC Conrad. Wiemy też doskonale, że nie na samej muzyce polega topowy występ, dlatego o niezapomnianą oprawę wizualną koncertów zadbają znani VJe – Visualism, którzy na koncie mają współpracę m.in. z Massive Attack, Roni Size & Reprazent oraz The Herbalizer.

Mimo to, że wymieniona powyżej ekipa już teraz mogłaby zapewnić niepowtarzalne wrażenia nawet największym sceptykom, do ich grona dołączą dodatkowo finaliści konkursu Burn Residency – Seb Skalski, Truant, Sincz i Raidho – którzy do Szczyrku przyjadą bogatsi o gorące doświadczenia zdobyte podczas rezydencji w klubach na Ibizie. Możecie być pewni, że Burn Stage wypełnią najlepsze dźwięki, do których wstyd nie potupać.

Na palących też czekają dobre wiadomości – w ramach specjalnie przygotowanej dla nich Let’s Music Stage nie zabraknie idealnego doboru kawałków, perfekcyjnie wymierzonych przejść i nieskończonej energii. Za gwarancję niech posłuży lista artystów, którzy wystąpią na tej scenie – Rakieta z wokalnym udziałem Noviki, DJ Noz, który m.in. rozgrzewał do czerwoności publiczność przed koncertem Taco Hemingwaya i Dawida Podsiadło na Stadionie Narodowym, Biernaski, Spox, Pluszowy, a także Staszek Selektah.

A dla tych, którym po nocach nie pozwala zmrużyć oka rozbudzająca się dusza łowcy, miłą niespodzianką będzie Scena Łowcy, gdzie wystąpią zwycięzcy plebiscytu “Łowcy Roku” - Lua Preta i Ńemy oraz związani z kultowym projektem DJe – Spisek Jednego, BC, DNTRT, Deyna, Brainwash i Punchline.

Śnieżny freestyl i zlot food trucków

SnowFest Powered by Tauron nie byłby SnowFestem, gdyby zabrakło na nim zawodów freestylowych dla szukających wrażeń narciarzy i snowboardzistów. Po raz kolejny w ramach wydarzenia pojawią się niespodzianki. Tym razem skocznia narciarska Skalite nabierze miejskiego charakteru i pozwoli zawodnikom zaprezentować wszystkie triki, które dotychczas trzymali w swoim arsenale na specjalne okazje. Nie zabraknie poręczy różnej długości i wysokości, a także śnieżnych konstrukcji i hop, na których będzie można zaprezentować swój wyjątkowy styl i umiejętności. Za zachętę niech posłuży nie tylko wieczna chwała i okrzyki zachwytu ze strony publiczności, ale też pula nagród – 7000 zł i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Wśród czołowych pozamuzycznych atrakcji wypada też wspomnieć o zlocie food trucków, gdzie każdy żądny burgera, frytek, tacosa czy pizzy gość SnowFest dostarczy organizmowi niezbędnych do imprezowania składników odżywczych. Wstęp na foodtruckowe jedzenie jest darmowy.

Jak dojechać z Bielska-Białej

SnowFest Powered by Tauron imponuje rozmachem, więc trudno się spodziewać, że wszystkim festiwalowiczom uda się zgarnąć nocleg w bezpośrednim sąsiedztwie wydarzenia. Dlatego organizatorzy przygotowali specjalny snowbus, który zapewni dojazd z Bielska-Białej na teren imprezy. Decyzji o wyjeździe lepiej nie odkładać, bo w sprzedaży pozostała ostatnia pula biletów, a wszystkie dotychczasowe wyprzedały się przed czasem.