Bielsko-Biała - Portal Bielska-Białej – Bielskobialski.pl
PRODUKCJA

Aluprof z Bielska-Białej rozpoczął produkcję przyłbic

Krajowy lider wśród producentów architektonicznych systemów aluminiowych, Aluprof z Bielska-Białej, w czasie epidemii koronawirusa nie zwalnia tempa – działa z zachowaniem zalecanych środków ostrożności, a dodatkowo produkuje przyłbice ochronne dla szpitali.

Mając do dyspozycji nowoczesny park maszynowy i zaawansowaną technologię a także opierając się na wiedzy i doświadczeniu pracowników w zakładzie Aluprof w Bielsku-Białej została uruchomiona produkcja przyłbic na drukarce 3D, odpowiadając tym samym na potrzeby zabezpieczenia pracowników firmy, szczególnie narażonych na kontakt z innymi ludźmi, np. podczas przyjmowania dostaw na magazyn. W zakładzie w Goleszowie rozpoczęła się natomiast produkcja przyłbic ochronnych na większą skalę, by tym samym wesprzeć najbardziej potrzebujące placówki medyczne w całym kraju.

Grupa Kęty i jej największe spółki zależne: Aluprof oraz Alupol Packaging przeznaczą w sumie 600 tys. zł na pomoc placówkom medycznym w walce z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Po 200 tys. zł otrzymały jednoimienny szpital zakaźny w Tychach oraz Bielskie Pogotowie Ratunkowe.

Bezpośrednie wsparcie finansowe od Aluprof otrzymały: szpital Wojewódzki i szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej, szpital Wojewódzki w Opolu, szpital powiatowy w Chrzanowie oraz Publiczny Szpital Kliniczny nr 2 w Szczecinie. Przekazana pomoc finansowa umożliwi zakup niezbędnych środków ochrony osobistej dla personelu i pacjentów oraz pozwoli wesprzeć działalność mającą na celu zapobieganie i zwalczanie pandemii.

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas środki przyczynią się do wsparcia najpilniejszych potrzeb szpitali. Wierzymy, że działając wspólnie, uda się opanować pandemię i minimalizować jej skutki

– komentuje Tomasz Grela, prezes zarządu Aluprof.

Dlatego Aluprof ustala dodatkowe zasady asysty w zakresie zakupu środków ochronnych pierwszej potrzeby dla personelu okolicznych szpitali. Tego typu pomoc otrzymał już Śląski Szpital w Cieszynie, do którego Aluprof przekazał 2 tys. sztuk maseczek ochronnych dla personelu, dzięki którym walka z pandemią koronawirusa będzie bezpieczniejsza dla lekarzy.