Bielsko-Biała - Portal Bielska-Białej – Bielskobialski.pl
EKOLOGIA

ALDI z Klubem Gaja sadzi drzewa wokół Bielska-Białej

W Światowym Dniu Ziemi ALDI wraz z Klubem Gaja przypominają jak ważna jest ochrona klimatu i dbałość o różnorodność biologiczną. Sieć po raz kolejny została Partnerem Strategicznym Święta Drzewa i przez ostatnie dwa lata zasadziła 6000 drzew. W tym roku w kwietniu na terenie Nadleśnictwa Bielsko zasadzono 3000 buków zwyczajnych.

Susza jest aktualnie jednym z największych problemów będących wynikiem zmian klimatycznych. Z roku na rok problem ten pogłębia się coraz bardziej i ma wpływ na funkcjonowanie różnych obszarów naszego życia. ALDI jako część globalnej Grupy Przedsiębiorstw, od lat odpowiedzialnie troszczy się o środowisko, działając zgodnie z przyjętą globalnie Polityką Klimatyczną, w ramach której dba o otoczenie społeczne, ekologiczne i ekonomiczne. Sieć kontynuuje też współpracę z Klubem Gaja, z którym wspólnie od dwóch lat sadzi drzewa.

Tegoroczne nasadzenie w ramach organizowanych przez Klub Gaja obchodów Święta Drzewa odbyło się wiosną, a nie jak miało to miejsce w poprzednich latach jesienią

– informuje Jacek Bożek, Prezes Klubu Gaja.

– Zachodzące zmiany klimatu coraz mocniej wpływają na spadek ilości opadów latem i jesienią, dlatego najlepszym terminem nasadzenia drzew jest wiosna. Wtedy gleba jest jeszcze stosunkowo mokra po roztopach, dzięki czemu drzewa mają szansę przyjąć się w nowym miejscu – wyjaśnia Jacek Bożek.

Buki zwyczajne posadzone na terenie bielskiego nadleśnictwa osiągną w przyszłości wysokość 40-50 m i staną się zielonymi płucami naszej ziemi, przyczyniając się do produkcji tlenu i oczyszczania powietrza, którym oddychamy. Nasadzenie drzew wpłynie też na zwiększenie różnorodności biologicznej i poprawę retencji wody w otoczeniu.

– Dbałość o środowisko jest wpisana w DNA naszej marki, dlatego naturalnym było dla nas kontynuowanie nasadzeń wraz z Klubem Gaja i dołożenie swojej cegiełki do realizowanej przez naszego partnera misji edukacji ekologicznej – mówi Agata Biernacka, Kierownik Działu Komunikacji i PR ALDI Polska.

Od ubiegłego roku wspólnie z Klubem Gaja ALDI zasadziło już prawie 6000 drzew. Sieć zaangażowała się także w stworzenie ogrodu polisensorycznego w Zespole Szkół Specjalnych w Sosnowcu. Misją Klubu Gaja jest ochrona i zachowanie środowiska naturalnego oraz ochrona praw i dobrostanu zwierząt. Już od 30 lat Gaja angażuje Polki i Polaków w realne działania wspierające środowisko, realizuje długofalowe programy i kampanie, które przynoszą konkretne korzyści dla przyrody i zwierząt.

O sieci handlowej ALDI

ALDI to międzynarodowa sieć dyskontów, która w Polsce działa głównie na zachodzie i południu kraju, gdzie posiada 140 sklepów i zatrudnia ponad 2500 pracowników. Jest jedną z wiodących firm handlowych w Europie. Strategia ALDI to wyselekcjonowany asortyment wysokiej jakości w dobrej cenie. Oprócz tego spółka stawia na długotrwałe, sprawiedliwe i niezawodne relacje handlowe z dostawcami oraz spełnianie wymogów firmy odpowiedzialnej społecznie. Nowe hasło marki brzmi „RAZ ALDI, ZAWSZE ALDI”, bo po ulubione produkty chętnie się wraca.