Bielsko-Biała - Portal Bielska-Białej – Bielskobialski.pl
WYDARZENIE

Lewiatan Bielsko-Biała wspiera lokalne szpitale

W pomoc skierowaną do personelu i pacjentów lokalnych placówek medycznych zaangażowała się Spółka Regionalna Lewiatan Bielsko-Biała. W ramach wsparcia do okolicznych szpitali dostarczone zostały środki higieniczne oraz artykuły spożywcze.

Do placówek medycznych w Bielsku-Białej, Cieszynie i Żywcu przekazane zostały produkty będące stałą częścią asortymentu sklepów Lewiatan. W ramach darowizny Spółki Regionalnej Lewiatan Bielsko-Biała do szpitali dostarczono artykuły, które w obecnej sytuacji stały się produktami pierwszej potrzeby. Wśród nich znalazły się środki higieniczne, jak ręczniki papierowe, papier toaletowy i płyny do dezynfekcji pomieszczeń, a także artykuły spożywcze w tym butelkowaną wodę mineralną oraz batony energetyczne.

W tej trudnej sytuacji wywołanej pandemią koronawirusa naszym priorytetowym obowiązkiem jest solidarne wsparcie

– mówi Robert Rękas, członek zarządu Lewiatan Holding S.A.

– Szpitale i pracownicy służby zdrowia są grupą, którą wszyscy podziwiamy, ale też najbardziej potrzebującą wsparcia. We współpracy z naszymi Spółkami Regionalnymi i franczyzobiorcami, którzy najlepiej znają potrzeby lokalnej społeczności, zdecydowaliśmy skierować pomoc do wytypowanych 17 szpitali w całej Polsce – dodaje Rękas.

W związku z pandemią koronawirusa PSH Lewiatan podejmuje szereg różnych działań pomocowych. Sieć realizuje inicjatywę społeczną #RazemJesteśmySilniejsi, która ma na celu organizację pomocy potrzebującym osobom i instytucjom z najbliższego otoczenia. Jako pierwsza polska sieć franczyzowa Lewiatan zainicjował również program wspierający franczyzobiorców, których biznes ucierpiał w skutek pandemii koronawirusa – „Fundusz Pomocy Lewiatańczykom”. Fundusz o łącznej wartości 10 mln zł ustanowiony został przez Lewiatan Holding, Spółki Regionalne oraz franczyzobiorców i gwarantuje nieoprocentowaną pomoc finansową dla sklepów.

PSH Lewiatan aktywnie promuje odpowiedzialne postawy także wśród swoich klientów. Pod hasztagiem #ZostańWDomu i gotuj z Lewiatanem Sieć zorganizowała konkurs dla fanów na swoim profilu w serwisie Facebook. Akcja miała na celu zachęcenie do pozostania w domach oraz pokazanie, że poprzez doskonalenie umiejętności kulinarnych, czas izolacji można spędzić kreatywnie i bezpiecznie.

O sieci Lewiatan

Polska Sieć Handlowa Lewiatan to jedna z najdłużej funkcjonujących sieci franczyzowych oraz najbardziej rozpoznawalnych marek sklepów detalicznych na polskim rynku. Obecnie na terenie całej Polski zrzesza ponad 3.200 placówek handlowych zatrudniających 30.000 pracowników. Łączne obroty, które w 2019 roku przekroczyły 13,6 mld zł, stawiają Sieć w ścisłej czołówce organizacji handlowych w Polsce.