Bielsko-Biała - Portal Bielska-Białej – Bielskobialski.pl
Z miasta

Czy niewidomy jeździ na rowerze? Możesz sprawdzić

Pamiętacie Mateusza Markwata, niewidomego bielszczanina, który szukał wolontariusza chcącego pojeździć z nim na rowerze po najbliższej okolicy? Ponownie zaprasza do wspólnych przejażdżek.

Na opublikowane w ubiegłym roku w Magazynie Samorządowym „W Bielsku-Białej” wezwanie o pomoc Panu Mateuszowi odpowiedziało kilkanaście osób. Dzięki nim niewidomy bielszczanin był na kilku wycieczkach rowerowych. Ale później musiał przejść zabieg w związku z chorobą serca i rehabilitację po operacji. Teraz chce wrócić na rower i znów szuka wolontariuszy.

Mateusz Markwat posiada tandem z elektrycznym wspomaganiem. Jeszcze w 2021 roku jeździł na nim ze swoją 70-letnią mamą, ale później bał się już ryzykować ich zdrowiem.

Bielszczanin ma 47 lat i ogromne chęci do wycieczek rowerowych. Jak sam pisze, nie ma wielu rozrywek, więc gdyby ktoś zdecydował się mu umilać czas, jeżdżąc z nim na tandemie, byłby bardzo wdzięczny.

Na dobre wieści czeka pod adresem mailowym markjust0508@gmail.com. Osoby zainteresowane mogą się także kontaktować telefonicznie pod numerem telefonu 33 4971 614 redakcji „W Bielsku-Białej”.

Czy jest to trudne? Jaką prędkość można uzyskać na jednym rowerze razem? O tym jak podróżuje się na wspólnym tandemie z niewidomym można zobaczyć na poniższym filmie:

Poznaj więcej wiadomości w serwisie aktualności lokalnych.