Bielsko-Biała - Portal Bielska-Białej – Bielskobialski.pl
Z regionu

Górski komisariat z profesjonalnym quadem - dojedzie wszędzie

W Komisariacie Policji w Szczyrku odbyło się symboliczne przekazanie nowoczesnego quada. To inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców i turystów, dzięki której stróże prawa będą mogli lepiej realizować stawiane przed nimi zadania.

Pojazd z napędem na cztery koła, akcesoryjnymi gąsienicami i wyposażeniem przeznaczonym do służby w każdych warunkach, został zakupiony wspólnie przez Policję oraz Miasto Szczyrk, Gminę Wilkowice i Starostwo Powiatowe.

W wydarzeniu wzięli udział: I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej młodszy inspektor Dariusz Zajda, Komendant Komisariatu Policji w Szczyrku nadkomisarz Jerzy Bujok, Kierownik Posterunku Policji w Wilkowicach aspirant Sławomir Grzesiuk oraz przedstawiciele samorządów, które współfinansowany zakup pojazdu: Burmistrz Szczyrku i Wójt Gminy Wilkowice.

Z rąk samorządowców stróże prawa ze Szczyrku otrzymali symbolicznie kluczyki i dokumenty do wartego ponad 100 tysięcy złotych quada. Blisko połowę kwoty na jego zakup przekazały Gminy: Szczyrk, Wilkowice i Starostwo Powiatowe.

Przy wykorzystaniu quada będzie można także regularnie i efektywnie patrolować miejsca zagrożone np. kradzieżą drewna z lasu, dzikimi obozowiskami, rozjeżdżaniem terenów leśnych przez kierujących motocyklami crossowymi i quadami, zapobiegać pospolitemu wandalizmowi leśnemu. Miejsca takie są często wskazywane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Quad marki TGB 1000 wyposażony jest w nowoczesny silnik V-twin, napęd 4x4 z dwoma blokadami dyferencjału oraz akcesoryjnie montowane gąsienice. Rejon podległy Komisariatowi Policji w Szczyrku, to w przeważającej mierze teren górski. Wyposażenie jednostki w taki sprzęt pozwoli optymalnie odpowiadać na potrzeby mieszkańców i turystów.

Kiedy zagrożone jest życie i zdrowie ludzkie, a są to sytuacje związane głównie z poszukiwaniem zaginionych osób, każda minuta może odegrać decydującą rolę w akcji ratowniczej. W terenie górskim pojazd przystosowany do jazdy w każdych warunkach jest tym elementem wyposażenia, od którego może zależeć powodzenia całej akcji, a w konsekwencji ludzkie życie i zdrowie.

Poznaj więcej wiadomości w serwisie aktualności lokalnych.