Bielsko-Biała - Portal Bielska-Białej – Bielskobialski.pl
Z kraju

Nieproszony "Mikołaj" utknął w gołębniku

Właściciel rasowych gołębi poszedł je zamknąć na noc. Okazało się, że oprócz gołębi w gołębniku znajduje się nieznany mu mężczyzna z białym workiem. Na Świętego Mikołaja było trochę za wcześnie, więc właściciel zrobił to, co w pierwszej kolejności przyszło mu na myśl - zamknął złodzieja w środku.

Mężczyzna zadzwonił na policję. Podczas interwencji policjanci ustalili, że 40-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego wszedł do gołębnika by ukraść cenne rasowe ptaki. W gołębniku znajdowało się w tym momencie 20 gołębi rasy Mulemans, z których dwa mężczyzna zdążył już schować do worka.

Zanim policjanci zatrzymali 40-latka musieli wydostać go z gołębnika, który mieścił się około 5 metrów nad ziemią, a prowadziła do niego jedynie wąska, drewniana drabinka.

Policjanci wezwali strażaków, z których pomocą niedoszły złodziej bezpiecznie zszedł na dół, gdzie został niezwłocznie zatrzymany.

40-latek był wyraźnie nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Swoje zachowanie tłumaczył faktem, że sam posiada gołębie i chciał "pomieszać ich krew" by powiększyć swoją hodowlę.

Za usiłowanie kradzieży, które w tym przypadku wyczerpuje znamiona przestępstwa, mieszkaniec powiatu ząbkowickiego odpowie przed sądem. Gołębie całe i zdrowe wróciły do gołębnika.

Poznaj więcej wiadomości w serwisie wiadomości ogólnych.